Radio Botkyrka återtar sin SE-domän, radiobotkyrka.se

Radio Botkyrka återtar sin SE-domän, radiobotkyrka.se

På Radio Botkyrka gläder vi oss åt att vi äntligen återtagit vår SE-domän. Det vill säga ”radiobotkyrka.se”. Det betyder att vi nu kan påbörja jobbet med vår nya hemsida. Den du besöker just nu.

Inom snar framtid får vi även nya mailadresser. Nuvarande hemsida och mailadresser gäller ett tag till.

Domänen radiobotkyrka.se har legat utanför vår kontroll under några år. Att äga se-domänen har betydelse både för Radio Bokyrkas varumärke och renommé samt tryggheten att ingen annan kan publicera annan information på en hemsida som förväntas vara vår.

Nu återstår att bygga vidare på vår nya hemsida. Och det gör vi parallellt med vårt övriga utvecklingsarbete här på radion. Ett arbete som bland mycket annat berör teknisk kvalitet på våra sändningar, ett starkare upplevd lyssnarkvalitet gällande  vårt programutbud. Möjligen kommer du se mer av oss i olika sammanhang. Ja, det är vad vi jobbar för. Klicka runt på vår hemsida och ha lite tålamod så ska hemsidan snart ha både innehåll och struktur.

 

Lämna ett svar

Din e-postadress kommer inte publiceras. Obligatoriska fält är märkta *